Informačně
vzdělávací
středisko
Plzeňského kraje

Informačně
vzdělávací
středisko
Plzeňského kraje

Sledujte nás i na:

Získali jsme Národní cenu kariérového poradenství 2022

Centrum Euroguidance, NPI ČR, ocenilo příklady dobré praxe v kariérovém poradenství v letošním roce. A my máme velkou radost, že odborná porota vyhlásila náš příspěvek „Stínování jako možnost zažít práci snů“ jako jeden ze čtyř vítězných.

Výsledky národní ceny byly vyhlášeny na evropské konferenci 30. listopadu 2022 za účasti českých i zahraničních odborníků v oblasti kariérového poradenství a vzdělávání. 

Náš letošní příspěvek se týkal snahy propojovat studenty a studentky středních škol (zejména gymnázií) s reálným pracovním prostředím. Stínování je způsob, jak zjistit, co všechno určitá profese (dream job) obnáší a zažít to na vlastní kůži. Bavilo by mě to? Jaké své kompetence v téhle profesi mohu využít a jaké potřebuji získat a rozvíjet?

Ve stínování jde ale kromě samotného setkání s odborníkem v praxi především o reflexi – student/ka si nejprve musí uvědomit své silné stránky, zájmy, kompetence, preference… s pomocí kariérového poradce/kariérové poradkyně a po stínovacím dni znovu reflektovat, co mu/jí setkání přineslo, na co přišel/a, co z toho vyplývá…

Ke stínování vznikla metodická infografika a také „stínovací deník“, které najdete na našich stránkách ZDE i s kontakty na osoby, které vám rádi podají bližší informace a pomohou se zavedením stínování ve Vaší škole.

Všech 21 příspěvků přihlášených do Národní ceny kariérového poradenství přispělo k rozvoji kariérového poradenství sdílením své praxe a budou publikovány v každoročním sborníku z národních cen. Blahopřejeme i ostatním oceněným příspěvkům!

X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu