Informačně
vzdělávací
středisko
Plzeňského kraje

Informačně
vzdělávací
středisko
Plzeňského kraje

Sledujte nás i na:

Tisková zpráva k prvnímu výročí otevření Info Kariéry

Před rokem, 30. září 2015 otevřelo své dveře všem zájemcům o zlepšení či změnu své kariérní dráhy Informačně vzdělávací středisko Plzeňského kraje InfoKariéra v Tylově ulici 33 v Plzni. Služby kariérových poradců, které jsou pro všechny zdarma, za uplynulý rok využilo přes tisíc klientů.

„Naším cílem je formou skupinového i individuálního kariérového poradenství pomáhat klientům orientovat se a samostatně se rozhodovat v otázkách vzdělávání, volby povolání či zaměstnání, profesního růstu a osobního rozvoje“, vysvětluje Mgr. Lukáš Vlček záměr INFO KARIÉRY.

Zrekonstruované prostory InfoKariéry nabízejí prostor pro skupinové poradenství, kterého nejvíce využívají základní a střední školy při poradenství pro žáky. Další prostory jsou přizpůsobeny pro soukromí individuálního poradenství a také jsou zde místa pro samostatnou práci s počítačem, pokud si někdo sám potřebuje vyhledávat informace. Středisko je oficiálně otevřeno od pondělí do čtvrtka 8.30 – 11.30 a 13.00 – 16.00 hodin, ale po domluvě s konkrétním poradcem lze přijít prakticky kdykoli.

Skupinové kariérové poradenství pro žáky základních a středních škol pomáhá dětem udělat si jasnější představu o svém budoucím kariérním směřování. Ze zpětných vazeb, které žáci poskytují, vyplývá, že tento zážitkový program, kde dostávají možnost otevřeně si promluvit o svých představách, vnímají velmi pozitivně. Navíc tento program byl nedávno oceněn Národní cenou kariérového poradentství, kterou vyhlašuje Euroguidance – evropská síť pro podporu poradenství.

Střední školy mají možnost zúčastnit se tří workshopů s tématy „Kdo jsem a co vlastně chci“, „Jak hledat (práci, stáž, brigádu)“ a „Příprava na pracovní pohovor“. Všechna tato témata se ukázala pro studenty jako užitečná a potřebná.

Individuálního poradenství v oblasti kariérního rozvoje využila za rok široká škála klientů – nezaměstnaní, kteří chtěli poradit s hledáním pracovního uplatnění, rodiče vracející se z rodičovské dovolené, studenti, kteří zvažují své možnosti, i zaměstnanci, kteří uvažují o změně, dalším vzdělávání nebo jiném kariérním posunu.

X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu