Informačně
vzdělávací
středisko
Plzeňského kraje

Informačně
vzdělávací
středisko
Plzeňského kraje

Sledujte nás i na:

Sociální pedagog ve škole - téma pro Platformu rovných příležitostí

Velmi podnětné 9. online setkání Platformy rovných příležitostí se uskutečnilo ve středu 1. 3. 2023 a bylo věnované tématu sociálních pedagogů. Představili jsme si, jaký je stav vzdělávání v ČR, konkrétně potom v Plzeňském kraji, v závislosti na sociální situaci (Mapa vzdělávání - PAQ research). Vydefinovali jsme si náplň práce sociálního pedagoga a diskutovali jsme o rozdílech rolí sociálního pedagoga a sociálního pracovníka. 

Dalším tématem bylo personální a finanční zajištění této pozice. Velmi různorodou a rozmanitou praxi s touto pozicí představilo několik zástupců škol místních i přespolních. Ukázali jsme si také příklad spolupráce, kde školy využívají personálního zajištění sociálních pracovníků lokální neziskové organizace skrze funkční projekt. Vzhledem k plodné diskuzi, řadě vzniklých podnětů a zpětné vazbě účastníků už nyní tušíme, že jsme se tématu sociálních pedagogů v rámci Platformy rovných příležitostí nevěnovali naposledy.

Záznam se setkání najdete jako vždy na You Tube kanále Info Kariéry. (Okolo 12. minuty nás pozlobil zvuk, ale pak už je vše v pořádku.) 

Zde sdílíme informace a odkazy, které byly při setkání zmíněné: 

X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu