Informačně
vzdělávací
středisko
Plzeňského kraje

Informačně
vzdělávací
středisko
Plzeňského kraje

Sledujte nás i na:

S výběrem střední školy pomůže znovu online festival Posviť si na budoucnost

Základní školy v Plzeňském kraji si v posledních letech zvykly navštěvovat se svými žáky 8. a 9. ročníků festival vzdělávání a práce Posviť si na budoucnost, který se konal pravidelně na podzim v areálu DEPO2015 v Plzni a kde se prezentovalo mnoho středních škol z celého kraje, ale také vysoké školy a zaměstnavatelé, a kde byla na místě možnost kariérového poradenství. Byla zde vidět kontinuita, kudy se může ubírat kariérní cesta od základní školy až po zaměstnání. Festival přispíval k rozhodování žáků o volbě dalšího studia spolu s Dny otevřených dveří jednotlivých škol a s dalšími menšími regionálními akcemi.

Ve školním roce 2020/2021 je situace výrazně jiná, žáci se učí s malými přestávkami převážně distančně, Dny otevřených dveří se ruší nebo přesouvají do online prostředí, externí skupinové workshopy kariérového poradenství se nekonají, regionální veletrhy také ne.

Pořádající organizace festivalu Posviť si na budoucnost (Info Kariéra, jako součást Krajského centra vzdělávání a Jazykové školy Plzeň, Regionální rozvojová agentura Plzeňského kraje, Úřad práce – Krajská pobočka v Plzni, Krajská hospodářská komora v Plzeňském kraji a Plzeňský kraj) na tuto situaci zareagovaly změnou formátu a zrodil se online festival se všemi prvky, na které byli návštěvníci zvyklí – prezentace středních škol (texty, videa a živé online schůzky), kariérové poradenství (užitečné materiály online a živé online schůzky s poradci), festivalová podpora (video tutorial, festivalová karta online) a živé vysílání se zajímavými hosty. Toto vše proběhlo poprvé 13. listopadu 2020 a návštěvnost festivalu byla samozřejmě menší než v DEPO2015, ale i tak příjemně překvapila.

Střední školy, žáci ZŠ a jejich rodiče i organizátoři regionálních veletrhů doufali, že Dny otevřených dveří a akce, které se na podzim zrušily, budou moci proběhnout v lednu a začátkem února tohoto roku, tedy ještě před konečným termínem podání přihlášek na střední školy, což je 1. března 2021. Bohužel k uvolnění opatření nedochází, a proto jsme se spolu s vystavujícími SŠ dohodli na druhém kole online festivalu Posviť si na budoucnost.

Je tu tedy další termín a další příležitost pro všechny, kteří potřebují ke svému rozhodnutí více informací a podporu. Zveme Vás 12. 2. 2021 od 9:00 hodin k online schůzkám se zástupci středních škol a s kariérovými poradci. Profily středních škol, videa, festivalová karta a další užitečné materiály najdete už teď na www.posvitsinabudoucnost.cz.

Soubory

 
letakunor.pdf(1.58 MB)
X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu