Informačně
vzdělávací
středisko
Plzeňského kraje

Informačně
vzdělávací
středisko
Plzeňského kraje

Sledujte nás i na:

Rozšířili jsme pro vás služby zaměstnanosti v našem kraji

Nové informačně vzdělávací středisko Plzeňského kraje INFO KARIÉRA, které nabízí kariérové poradenství, přehled vzdělávací nabídky a informace o trhu práce, můžete od října navštívit v Tylově ulici. Služby střediska jsou pro veřejnost zdarma.

Od října 2015 je v Plzeňském kraji posílena nabídka služeb zaměstnanosti, které byly dosud téměř výhradní doménou Úřadů práce a některých personálních agentur. O jaké jde služby a komu jsou určeny? Jedná se o komplexní kariérové poradenství a konzultace v oblasti vzdělávání a trhu práce. Tyto služby jsou veřejnosti nabízeny zdarma v nově vybudovaném informačně vzdělávacím středisku INFO KARIÉRA. Konzultovat může přijít každý, kdo řeší svoji kariéru, potřebuje pomoci s vyhledáním vhodného vzdělávání nebo třeba i rodiče s dětmi, pro které hledají vhodnou školu a obor vzdělání.

Středisko vzniklo v centru Plzně, v Tylově ulici a jeho poradci jsou k dispozici nejen veřejnosti, ale i vzdělavatelům, jimž nabízí možnost zveřejňovat svou vzdělávací nabídku na stránkách střediska. Zaměstnavatelům je zase nabízena příležitost dát o sobě veřejnosti vědět, a případně i informovat o aktuálně poptávaných pracovních pozicích. Středisko bude tedy v budoucnu kromě individuálního a skupinového poradenství nabízet také komplexní přehled vzdělavatelů a jejich kurzů, soustřeďovat přehled významných zaměstnavatelů a jejich stručné charakteristiky a také informace související s volbou studijních oborů na středních či vysokých školách.

Vybudování střediska bylo spolufinancováno z projektu IOP a také z prostředků Plzeňského kraje, který cítí tuto oblast jako svoji prioritu a proto se zavázal služby veřejnosti finančně podporovat minimálně do r. 2020. Středisko je součástí Krajského centra vzdělávání a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky, Plzeň, organizace s dlouhodobou tradicí ve vzdělávání dospělých, se specializací na pedagogické pracovníky a na jazykové vzdělávání.

X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu