Informačně
vzdělávací
středisko
Plzeňského kraje

Informačně
vzdělávací
středisko
Plzeňského kraje

Sledujte nás i na:

Připravte se na Veletrh!

Veletrh pracovních příležitostí ZČU se blíží a protože tam bude ještě více firem, než jsme avizovali, nebude zřejmě v možnostech návštěvníka obejít je všechny. Pokud máte z veletrhu vytěžit co nejvíce, bude nutné se na něj předem přichystat a přijít tam připravený. Co to znamená? Například to, že bude dobré mít plán, které firmy určitě nechcete minout, protože víte, že tam byste pracovali rádi, a vytipovat si i další potenciální zaměstnavatele, kteří vás také zajímají, a chcete se o nich dozvědět podrobnosti, které na jejich webu nevyčtete. Firmy si třeba můžete vyznačit v mapce (plánek umístění vystavovatelů bude k dispozici nejdéle týden předem), abyste je dlouho nehledali a neuvízli třeba v jiném sektoru. Ve stánku firmy se můžete dozvědět o tom, co firma dělá, i to, o jaké zaměstnance má zájem a co jim nabízí. Když na sebe vzájemně uděláte dobrý dojem, můžete firmě nechat svůj životopis.

A to je druhá věc, kterou je třeba nepodcenit. Životopis je vaše vizitka. Obsahuje informace o vašem vzdělání a praxi, jaké máte další znalosti, dovednosti a schopnosti a v neposlední řadě aktualizované kontaktní údaje. Pokud v něm uvádíte, že jste zkušení uživatelé počítače, měl by mít samozřejmě i pěknou "štábní kulturu" a být přehledný, strukturovaný a dobře zformátovaný. Že jste svůj životopis už několik let neviděli a neaktualizovali? Tak to je pak nejvyšší čas to napravit!

Jak má vypadat správný životopis, co tam uvádět a na co si dát pozor, se můžete dozvěděttřeba u nás v Info Kariéře, nebo 9. 3. 2016 od 10.00 hod. na nanší přednášce, kterou jsme pro vás připravili. Přednáška je součástí akce "Příprava na veletetrh" a uskuteční se v prostorách ZČU na Borských polích. Kromě nás tam můžete vidět vystoupení personalistů z agentury Grafton, kteří prozradí, jak využívat sociální sítě při hledání práce, a připraveny jsou také informace o možnostech práce v zahranicí, které bude prezentovat EURES.

Po dopoledním bloku bude následovat ještě několik workshopů s omezenou kapacitou míst. My si pro vás připravili program na téma Proč a jak rozvíjet své silné stránky (14.00 hod.), Grafton vám umožní zkusit si pohovor nanečisto.

Tak neváhejte, sledujete stránky a facebook Veletrhu, kde se již brzy objeví další podrobnosti, a přijdťe!

X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu