Informačně
vzdělávací
středisko
Plzeňského kraje

Informačně
vzdělávací
středisko
Plzeňského kraje

Sledujte nás i na:

Přehled středních škol podle oborů pro ukrajinské žáky

Třetí týden se v Info Kariéře věnujeme skupině ukrajinských uprchlíků ve věku 16-20 let, kterým se mimo jiné snažíme přiblížit vzdělávací systém ČR, aby mohli pokračovat ve svém vzdělávání. Tato skupina chodí denně na intenzivní výuku českého jazyka do Krajského centra vzdělávání a Jazykové školy v Plzni, naší mateřské organizace, a v Info Kariéře absolvuje adaptační program, který cílí především na zjištění vzdělávacích potřeb každého jednotlivce, tak abychom našli ideální návaznost na jeho původní studium.

Ukrajinský vzdělávací systém je od toho českého značně odlišný. Proto v našem přehledném materiálu najdete i představení českého vzdělávacího systému a dále pak zjednodušené názvy skupin oborů vzdělávání a střední školy v Plzeňském kraji, které se tomuto oboru věnují.

Přihlášky na střední školy uprchlíci z Ukrajiny, kteří jsou ve školním roce 2021/2022 v 9. třídě mohou podat na maturitní obory středních škol do 5. dubna 2022 a do nematuritních oborů do 8. dubna 2022. Místo dokladů ze svých předchozích škol mohou předložit čestné prohlášení. Přijímací zkoušky budou vykonávat jen z matematiky, zadání bude v ukrajinštině.

Ti, kteří chodí do 10. nebo 11. třídy, mohou nastoupit již nyní do vyšších ročníku středních škol. Stačí vybrat školu a podat si žádost (ke stažení na https://www.plzensky-kraj.cz/-stredni-skolstvi-v-plzenskem-kraji).

Українська система освіти дуже відрізняється від чеської. Тому в нашому зрозумілому матеріалі ви знайдете введення в систему чеської освіти, а потім спрощені назви груп галузей освіти та середніх шкіл у Пльзенському краї, які присвячені цій галузі.

Біженці з України, які навчаються в 9-му класі в 2021/2022 навчальному році, можуть подати документи на випускні курси до 5 квітня 2022 року та на атестати не про повну освіту до 8 квітня 2022 року. Замість документів з попередніх шкіл вони можуть подавати документи. для загальноосвітніх навчальних закладів подати урочисту декларацію. Вступні іспити складатимуться лише з математики, завдання українською.

Ті, хто відвідує 10 або 11 класи, вже можуть починати старшу середню. Просто виберіть школу та подайте заявку (завантажити на https://www.plzensky-kraj.cz/-stredni-skolstvi-v-plzenskem-kraji).

X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu