Informačně
vzdělávací
středisko
Plzeňského kraje

Informačně
vzdělávací
středisko
Plzeňského kraje

Sledujte nás i na:

Posviť si na budoucnost 9. - 10. 11. 2018

Již druhým rokem se v Plzni v DEPO2015 uskuteční unikátní dvoudenní festival vzdělávání a práce „Posviť si na budoucnost“, který nabízí žákům, studentům, ale i rodičům ucelený přehled o možnostech studia a následného kariérního uplatnění v Plzeňském kraji.

Cílem akce je ukázat studentům všech věkových kategorií a všech oborů, jaké možnosti v Plzeňském kraji mají, ať z pohledu dalšího studia nebo z pohledu uplatnění na trhu práce. Festival „Posviť si na budoucnost“ je dvoudenní (pátek a sobota), aby jej mohli navštívit také rodiče, kteří mají na výběr budoucího vzdělávání velký vliv. Na akci se představí zástupci středních škol Plzeňského kraje, všech fakult ZČU vč. Lékařské fakulty UK a taktéž zástupci zaměstnavatelů v regionu. Multioborová akce je přínosem i v případě účasti celých tříd ZŠ a SŠ, kdy bude zajímavá pro všechny žáky, bez ohledu na to, o jakém oboru studia přemýšlejí.  Zároveň návštěvníci získají objektivní a aktuální informace o situaci na trhu práce a praktický návod, který jim usnadní volbu budoucího profesního směřování.

Podívejte se na video pozvánku - https://www.youtube.com/watch?v=D2rpwEwwDXw&feature=youtu.be

 

Obsah akce:

Interaktivní veletrh středních škol všech zaměření v Plzeňském kraji

Interaktivní veletrh všech fakult ZČU v Plzni

Interaktivní veletrh významných zaměstnavatelů v Plzeňském kraji

Workshopy a přednášky

Kariérové poradenství

Vyhlášení vítězů YouTube video soutěže "Škola očima studentů" a předávání cen 

 

Organizátoři:

Regionální hospodářská komora Plzeňského kraje, Správa informačních technologií města Plzně / Smart Edu, Úřad práce Plzeňského kraje, Info Kariéra – KCVJŠ Plzeň

 

K tomuto festivalu nabízíme metodickou podporu, jejíž jednotícím prvkem je festivalová KARTA (1 list, formát A3), se kterou mohou návštěvníci pracovat před akcí, na ní i po jejím skončení. Tato karta je pomocníkem pro každého, kdo chce vyzískat z tohoto festivalu maximum. Kartu, jejíž druhá strana slouží jako průvodce areálem a přehledným seznamem vystavovatelů, najdete níže v příloze a je možno si ji vytisknout. Vřele doporučujeme ji využít i školám jako metodickou podporu. Pro podrobnější práci s kartou zde najdete také instrukce ke kartě.

Další informace k festivalu naleznete na www.posvitsinabudoucnost.cz.

V případě dotazů jsme vám rádi k dispozici.

Soubory

 
PřílohaVelikost
Instrukce ke kartě 959.1 Kb [74 download(s)]936.6 KB
Karta 2.3 Mb [66 download(s)]2.15 MB
X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu