Informačně
vzdělávací
středisko
Plzeňského kraje

Informačně
vzdělávací
středisko
Plzeňského kraje

Sledujte nás i na:

Posviť si na budoucnost 10. - 11. 11. 2017

Posviť si na budoucnost je unikátní dvoudenní festival vzdělávání a práce, který nabídne žákům, studentům, ale i rodičům ucelený přehled o možnostech studia a následného kariérního uplatnění v Plzeňském kraji.

Cílem akce je ukázat studentům všech věkových kategorií a všech oborů, jaké možnosti v Plzeňském kraji mají, ať z pohledu dalšího studia nebo z pohledu uplatnění na trhu práce. Festival „Posviť si na budoucnost“ je dvoudenní (pátek a sobota), aby jej mohli navštívit také rodiče, kteří mají na výběr budoucího vzdělávání velký vliv. Akce umožní návštěvníkům, aby se seznámili s různými možnostmi kariérního směřování, a to komplexně od střední školy, přes univerzitu, až po konkrétní zaměstnavatele, kteří budou reprezentovat praktické uplatnění v konkrétních oborech. Multioborová akce je přínosem i v případě účasti celých tříd ZŠ a SŠ, kdy bude zajímavá pro všechny žáky, bez ohledu na to, o jakém oboru studia přemýšlejí.  Zároveň návštěvníci získají objektivní a aktuální informace o situaci na trhu práce a praktický návod, který jim usnadní volbu budoucího profesního směřování.

 

Obsah akce:

Interaktivní veletrh středních škol všech zaměření v Plzeňském kraji

Interaktivní veletrh všech fakult ZČU v Plzni

Interaktivní veletrh významných zaměstnavatelů v Plzeňském kraji

Workshopy a přednášky

Kariérové poradenství

Předávání cen Škola doporučená zaměstnavateli

Doprovodná výstava o finanční gramotnosti

 

Organizátoři:

Regionální hospodářská komora Plzeňského kraje, Správa informačních technologií města Plzně / Smart Edu, Úřad práce Plzeňského kraje, Info Kariéra – KCVJŠ Plzeň

 

Pro zvýšení efektivity festivalu si dovolujeme nabídnout všem návštěvníkům – žákům, rodičům, školám i firmám metodiku, která tvoří na pozadí akce jednotící linii komunikace a interakce.

V souborech níže je ke stažení pracovní KARTA, která bude k dispozici i na místě a která je pomocníkem pro sebehodnocení návštěvníka, slouží k ujasnění si svých silných stránek a kompetencí, může pomoci formulovat to, co mohu právě já nabídnout na trhu práce, ve škole. Je na ní i prostor na poznámky a postřehy z jednotlivých návštěv stánků, workshopů a přednášek.

Můžete si ji prohlédnout, vytisknout (doporučeno: oboustranně, otáčení na kratší straně), dále s ní pracovat dle uvážení. K dispozici je i manuál ke kartě.

 

Další soubor nabízí také doporučení PRO RODIČE žáků a studentů, jak využít návštěvu festivalu naplno.

 

V neposlední řadě se zde nachází INSPIRACE PRO ŠKOLY - UČITELÉ A VÝCHOVNÍ PORADCI mohou využít přiložené informace, spolu s pracovním listem, jako přípravnou aktivitu v hodinách průřezového tématu „Člověk a svět práce“, případně zadat jako samostatnou přípravu či se jím inspirovat k vlastní práci.

 

Pokud byste chtěli další informace či konzultace na toto a podobná témata, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám vyjdeme vstříc.

Soubory

 
PřílohaVelikost
KARTA 347.6 Kb [65 download(s)]339.43 KB
Manuál ke KARTĚ 343.2 Kb [35 download(s)]335.2 KB
Pro RODIČE 564.8 Kb [47 download(s)]551.54 KB
Pro UČITELE 473.9 Kb [30 download(s)]462.83 KB
Pracovní list pro žáky a studenty 432.2 Kb [54 download(s)]422.03 KB
Plakát Festivalu 17.1 Mb [44 download(s)]16.3 MB
X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu