Informačně
vzdělávací
středisko
Plzeňského kraje

Informačně
vzdělávací
středisko
Plzeňského kraje

Sledujte nás i na:

Celosvětová konference kariérového poradenství na dosah ruky

V první polovině září se všem kariérovým poradcům a dalším zainteresovaným naskytne jedinečná možnost zúčastnit se mezinárodní IAEVG konference a sympozia v oblasti kariérového poradenství.

IAEVG (The International Association for Educational and Vocational Guidance = Mezinárodní asociace pro studijní a profesní poradenství) je nejstarší a největší mezinárodní asociací kariérového poradenství. Má téměř 16 000 členů (institucionálních a individuálních) z 36 zemí.

Akce, která se historicky poprvé uskuteční v ČR a SR, se skládá ze dvou částí:

1) 9. - 10. 9. 2019 - Předkonferenční program v BRNĚ  

  • Studijní návštěvy (9. září 2019 odpoledne) - účastníci mají možnost navštívit vybrané brněnské instituce oceněné Národní cenou kariérového poradenství a diskutovat s nimi jejich aktivity. Každý si může vybrat 2 organizace z celkových osmi.
  • Společná večeře (9. září 2019) – účast na brněnské části programu je bez poplatku a účastníkům bude zdarma poskytnuto i ubytování z pondělí 9. 9. 2019 na úterý 10. 9. 2019.
  • Globální sympozium IAEVG (10. září 2019) – zaměřené na roli komunity kariérového poradenství v rozvoji národních poradenských systémů. Sympózium je otevřeno 150 účastníkům, přičemž 50 z nich je z regionu stření a východní Evropy (Česká republika, Slovensko, Polsko, Maďarsko a další).

2) 11. – 13. 9. 2019 – Konference „Kariérové poradenství pro inkluzivní společnost“ v BRATISLAVĚ

  • 1. den – hlavní téma: Inkluzivní společnost v době nejisté práce, řečníci: Saša Uhlová (Česká republika), Mark Savickas (USA), Jessie Koen (Nizozemí); odpoledne paralelní sekce, večer Gala večer;
  • 2. den – hlavní téma: Rozvojové země – kariérové poradenství jako „luxus“, řečníci: Gideon Arulmani (Indie), Kobus Maree (Jihoafrická republika), Anna Hogenová (Česká republika); odpoledne paralelní sekce, večer valné shromáždění;
  • 3. den – hlavní téma: Od Průmyslu 4.0 k Inkluzivní společnosti 4.0?, řečníci: Norman Amundson (Kanada), Annamaria Di Fabio (Itálie); závěrečná ceremonie.
  • Podrobný program a další informace najdete přímo na stránkách konference: https://iaevgconference2019.sk/

Konference je spolupořádána slovenským Združenim pre kariérové poradenstvo a rozvoj kariéry společně s Euroguidance Slovensko a s českými partnery: se Sdružením pro kariérové poradenství a kariérový rozvoj, s Ústavem pedagogických věd Masarykovy univerzity v Brně a s Centrem Euroguidance Česká republika.

X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu